Pan Galaktik Gargara Bombası

Douglas Noel Adams

Ana Galaktika Ansiklopedisi alkol konusunda şunları söyler: Alkolün şekerlerin mayalanması sonucunda oluşan renksiz, uçucu bir sıvı olduğunu belirtir ve karbon temelli belirli canlı türleri üzerindeki zehirleyici etkisinden söz eder.
Otostopçunun Galaksi Rehberi de alkolden bahseder. Var olan en iyi içkinin Pan Galaktik Gargara Bombası olduğunu söyler. Pan Galaktik Gargara Bombası içmenin etkisinin, beyninizin çevresine bir limon dilimi sarılmış büyük bir altın tuğla tarafından parçalanmasına benzetebileceğini söyler. En iyi Pan Galaktik Gargara Bombası’nın
hangi gezegenlerde hazırlandığı, bir tanesine ne kadar ödeyeceğiniz ve sonrasında eski halinize dönmeniz için hangi gönüllü kuruluşların size yardım edebileceği de Rehber’de yazılıdır.
Rehber’de içkiyi kendi kendinize nasıl hazırlayabileceğiniz bile anlatılır.
O canım Janx İçkisi’nden bir şişe alın, der.
İçine Snatraginus V denizlerinden alınmış bir ölçü su katın - Ah, o Santraginus denizlerinin suyu, der. Ah o Santraginus balıkları!!!
Üç küp Arkturus mega-cinini karışımın içinde eritin (uygun bir şekilde dondurulmuş olmalı, yoksa benzini uçabilir).
Fallia bataklıkları’nda zevkten ölmüş tüm mutlu Otostopçuların anısına, dört litre Fallia bataklık gazını karışımına ekleyip köpürtün.
Gümüş bir kaşığın arkasına bir ölçü Kualaktin hipernanesi özü koyun, karanlık Kualaktin Bölgeleri’nin sarhoş edici, hafif tatlı ve gizemli kokularını anımsatan Kualaktin hipernanesinin özünden.
Karışımın içine bir Algolya Güneşkaplanını’nın dişini atın. Algolya Güneşleri’nin alevlerini içkinin kalbine yayarak eriyişini izleyin.
Zamfur serpin.
Zeytin ekleyin.
İçin… ama … çok dikkatlice…
Otostopçunun Galaksi Rehberi, Ana Galaktika Ansiklopedisi’nden daha fazla satmaktadır.