KARANLIK MAVİ

PİR SULTAN AK

350 MİLYON IŞIK YILI ÖTEDEKİ SEPTANFARUZ GALAKSİSİNİN 4. ENLEMDEKİ DIŞ UZAY ÇEPERİNE YAKIN 80 MİLYON YILDIZDAN SADECE BİRİ OLAN FİLLALAY SİSTEMİNDEKİ REKUNA GEZEGENİNDE YAŞAYAN DEDEMİ ZİYARETE GİTMEK İÇİN GEREKEN HAZIRLIKLARIMI TAMAMLAMIŞTIM. EVDEN, 2 BÜYÜK BOY YEMEK KUVALANTI (İÇİNDE ÇEŞİTLİ BESİNLERİ BARINDIRAN BİR TÜR HAP) VE 2000 GALONA EŞDEĞER SU ALDIM (ASLINDA GEMİNİN İÇİNDEKİ FAZLADAN YAKITI SU OLARAK DA KULLANABİLİRDİM). ATMOSFERDEN BÜYÜK ELİPSLER VE HELEZONLAR ÇİZEREK FIRLADIM VE KÖYDEN YENİ TOPLAMIŞ VE KURUTMUŞ OLDUĞUM OLDUĞUM TÜTÜNÜ SADIP DİLİMLE YAPIŞTIRDIM. AYAKLARIMI GEMİNİN ÖN PANELİNE YAŞLADIM VE HALA GEÇERLİLİĞİNİ KORUYAN SANYO MARKA TELEVİZYONU AÇIP GALAKTİK PROGRAMLARI DİNLEMEYE BAŞLADIM. GEMİNİN ARKA TARAFINDAN GARİP YANIK KOKULARI GELİYORDU VE BENDE BU DURUMDAN KUŞKULANARAK DOĞRULDUM VE KIÇ TARAFINA DOĞRU SESSİZCE YÜRÜDÜM. MISIR PATLATMA MAKİNASI KENDİLİĞİNDEN DEVREYE GİRMİŞTİ VE PIT ÇIT DİYE İÇİNDE GRETRAZ GEZİSİNDEN UNUTTUĞUM MISIR KALINTILARINI PATLATMAYA BAŞLAMIŞTI. FIRSAT BU FIRSATTIR DİYEREK PATLAMIŞ MISIRLARI EVDEN YERLERİ SİLERİM DİYE ALMIŞ OLDUĞUM GÜNLÜK GAZETELERİN BİRİNİ KÜLAH YAPARAK İÇİNE DOLDURUP KOKPİTE GERİ DÖNDÜM. BİR KAÇ MISIR PATLAĞI YEDİKTEN SONRA ÜZERİME BİR AĞIRLIK ÇÖKTÜ VE ORACIKTA KESTİRİVERDİM. UYANDIĞIMDA PEMBE TOZ BULUTLARININ ARKASINA SAKLANMIŞ DAHA ÖNCE HİÇ GÖRDÜĞÜMÜ SANMADIĞIM BİR NEBULANIN YANINA DOĞRU GİDİYORDUM, DAHA DOĞRUSU ONA DOĞRU ÇEKİLİYORDUM. GEMİNİN İÇİNDE ÇITIRTILAR VE TIKIRTILAR VARDI. HEMEN TOPARLANIP UYDU ANTENİMİ NEBULAYA YONLENDİRDİM VE ONDAN YANSIYA IŞIK DEMETLERİNİ HESAPLAYARAK TAM YERİMİ KESTİRMEYE ÇALIŞTIM ANCAK NAFİLE... KALKIP GEMİNİN İÇİNDE TELAŞLA DOLAŞMAYA BAŞLAMIŞTIM Kİ BİR TANE KANALİZASYON SIÇANININ ÜZERİNE BASTIĞIMI FARKETTİM. BASMAKLA KALMAMIŞ HATTA BAĞIRSAKLARINI DIŞARI SERMİŞTİM. KENDİ KENDİME SÖYLENMEYE BAŞLADIM. HAH BİR BU EKSİKTİ. AMANIN BİR ANDA HER YER SIÇANLA DOLMAYA BAŞLAMIŞTI. ANCAK ORTADA BİR GARİPLİK VARDI. BU SIÇANLAR İKİ AYAK ÜZERİNDE YÜRÜYORLARDI VE HEPSİNİN ÜZERİNDE ASKERİ KIYAFET VARDI. EN ÖNDE (HER HALİNDEN KOMUTAN OLDUĞU BELLİ OLAN İRİ VE KASLI SIÇAN) KIRMIZI GİYSİLİ OLAN BANA BAKTI VE GÖZ KIRPTI.

''HAYROLA KARDEŞ YOLUNU ŞAŞIRMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYORSUN.''
''ŞEYY... ASLINDA EVET, AYRICA ARKADAŞINIZI EZDİĞİM İÇİN ÜZGÜNÜM.''
''O MU? ONU TANIMIYORUZ. BİZİM SİSTEMDEN DEĞİL.''
''NE SİSTEMİ.''
''ŞU ANDA ÖNCU TEKNORATLAR'IN ELİNDESİN VE SENİ ZIRTILTAK SİSTEMİNE KADAR BİZ GÖTÜRECEĞİZ.''
''İYİ DE BEN ZIRTILTAK SİSTEMİNE GİTMEK İSTEMİYORUM Kİ. YOLUMU KAYBETTİM. GEMİNİN İÇİNDE UYUYA KALMIŞIM.''
''ALDIĞIMIZ EMİRLERE İTAAT ETMEK ZORUNDAYIM. KUSURA BAKMA.''

O SIRADA BOYNUMDA HAFİF BİR KAŞINTI HİSSETTİM. ETRAF BULANIKLAŞTI, SAYDAMLAŞTI VE KARARDI. ALÇAK SIÇANLARDAN BİRİ BANA UZAKTAN VODOVODO TÜFEĞİ İLE ATEŞ ETMİŞ VE BAYILTMIŞTI. GÖZLERİMİ AÇTIĞIMDA HİÇTE YABANCISI OLMADIĞIM BİR MANZARAYLA KARŞILAŞTIM. HER ŞEY GAYET NORMALDİ VE ETRAFTA BAS BAYAĞI İNSANLAR DOLAŞIYORDU. ÇOCUKLAR ZIPLIYOR KOŞUYOR, SEVGİLİLER ÖPÜŞÜYOR VS.. YALNIZ HAVA BİRAZ TUHAFTI VE BÖYLE OLMASI DA GAYET NORMALDİ ÇÜNKÜ BURASI BAŞKA BİR GEZEGENDİ. ORANIN İNSANLARI BENİM ORADA OLDUĞUMU FARKETMEMİŞLERDİ. EH NEDE OLSA BİR YABANCIYDIM VE BİRAZ FARKLI OLMAM ONLARIN GÖZÜNE BATABİLİRDİ. ANCAK ÖYLE BİR ŞEY OLMADI VE AKSİNE ÇOK GÜZEL BİR BAYAN YANIMA YAKLAŞARAK VE OLDUKÇA GÜZEL BİR TÜRKÇE AKSANLA ''DELİKANLI NABER. RAHATLAMAK İSTERMİSİN'' DİYE BANA SORUNCA TABİ ÖNCE ŞAŞIRDIM SONRA DA SEVİNÇTEN HAVALARA UÇTUM. ÇÜNKÜ BURA TÜRKLERİN UZAYDA KURMUŞ OLDUĞU GİZLİ KOLONİYDİ VE BEN TESADÜFEN BURAYA DÜŞMÜŞTÜM. AKSİNE GALAKSİLER BİRLİĞİ BU KOLONİYİ BULMAK İÇİN SON 2000 YILINI HARCAMIŞTI AMA BULAMAMIŞTI.

KADINLA ORADA SOHBETİ KOYULAŞTIRIRKEN BİR KORNA SESİYLE İRKİLDİM. CAMDAN KAFASINI ÇIKARMIŞ OLAN DOLMUŞ ŞÖFÖRÜ ELİNDE OLTU TAŞI TESBİHİNİ SALLAYARAK ''HOOOP KARDEŞ, HATUNUNU ÇEKTE GEÇELİM HA?'' DİYE BENİ AZARLAYINCA BURANIN TÜRK KOLONİSİ OLDUĞU KONUSUNDA ARTIK HİÇ BİR ŞÜPHEM KALMAMIŞTI. CANIM MEMLEKETİM. KADINA '' YA PARDON BİR ÇAYA İHTİYACIM VAR BENİ BİR KAHVEHANEYE GÖTÜRSENE'' DEDİM.

NEYSE ER ZAMAN GEÇ ZAMAN KAHVEDEN ÇAYIMIZI İÇTİK VE YOLA KOYULDUK. EVDE BENİ AĞRIRLAYACAĞINI SÖYLEYEN BAYANIN PEŞİNE TAKILMIŞ GİDİYORDUM. BENİ EV YERİNE BİR GÖKDELENİN ALTTAN 28. KATINA İNDİRDİ. KADINA ŞAŞKIN ŞAŞKIN BAKIYORDUM.

''HAYROLA. BENİ EVİNE GÖTÜRECEĞİNİ SANMIŞTIM.''
''ÖYLE. AMA ÖNCE DÖNÜŞMEN LAZIM.''
''NASIL YANİ NEYE DÖNÜŞECEĞİM.''
''BURASI TÜRKLEŞTİRME VE İNSANLAŞTIRMA MERKEZİ.''
''NASIL YANİ. BEN ZATEN TÜRK'ÜM VE İNSANIM.''
''BUNU BİRAZDAN ANLAYACAĞIZ.''

İKİ TANE BEYAZ GİYİMLİ ADAM YANIMA GELDİ. FİLMLERDEN DE BİLEBİLECEĞİNİZ GİBİ AĞZILARINDA GAZ MASKESİ VERDI VE BURASI TAM TEŞEKKÜLLÜ NÜKLEER BİR LABORATUVARDI. ETRAFIMA BAKINDIM AMA KAÇMAK PEK AKILLICA OLMAYACAKTI O YÜZDEN BU DÖNÜŞTÜRME İŞLEMİNİ MECBUREN KABUL ETMEK ZORUNDA KALDIM. İÇERİ GİRDİM VE BENİ GARİP VE HER YERİNDEN KABLOLAR SARKAN BİR SANDALYEYE OTURTTULAR. SANDALYENİN OTOMATİK KOLLARI KAPANDI VE BİLEĞİME CART DİYE BİR ŞIRINGA GİRDİ. BİR LİTREYE YAKIN KAN ÇEKTİLER. AMA İĞNE ANESTEZİK OLDUĞU İÇİN CANIM ACIMAMIŞTI. ONDAN SONRA BENİ BİR BEKLEME SALONUNA ALDILAR. MASANIN ÜZERİNDE ÇEŞİTLİ DERGİLER VARDI. DÜNYADAN GELMİŞ OLAN DERGİLER VE DAHA NİCELERİNİ BURADA BULMAK MÜMKÜNDÜ. DÜNYADA SIKÇA YAYINLANAN YENİ ZAMAN DERGİSİNİ OKUMAYA BAŞLADIM. İLGİNÇTİR O GÜNE KADAR BU DERGİYİ HİÇ OKUMAMIŞTIM. ''KOLONİLEŞME İŞLEMİ BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR'' BAŞLIKLI BİR YAZI DİKKATİMİ ÇEKTİ. GALAKTİK HÜKUMETLERİN EVRENDEKİ DİĞER TÜRLERİ BİR BİRLERİNE ADAPTE OLMALARI İÇİN TEK TÜRE İNDİRGEMELERİNDEN FİLAN BAHSEDİLİYORDU.

KAPI AÇILDI VE BİLİM ADAMLARINDAN BİRİ HIZLA BANA YAKLAŞTI VE ELİNİ HAVAYA KALDIRDI. BANA VURACAK KORKUSUYLA BAŞIMI EDİM VE ELİMLE KENDİMİ SAVUNMA POZİSYONU ALDIM. ADAM BANA SIKICA SARILDI VE ''KARDEŞİM, BİZDENSİN. İNANAMIYORUM DÜNYADA HALA BOZULMAMIŞ BİR TÜRK KALMIŞ'' DİYEREK AĞLAMAYA BAŞLADI. TABİ BEN OLAYIN FARKINDA DEĞİLDİM.

ADAMI GERİ İTEREK ''DUR DUR. NE BOZULMASI NE TEPKİSİ ANLAMADIM''
O SIRADA BENİ BURAYA GETİREN KADIN DA İÇERİ GİRDİ, MUTLU VE TELAŞLI GÖZLERLE BANA BAKIYORDU.
''SANA ANLATMAMIZ GEREKEN ŞEYLER VAR. DÜNYADA BAŞLATILAN BİR PROJE YÜZÜNDEN ORADA KALAN TÜM TÜRKLERİ VE BOZULMAK İSTEMEYEN TÜM HALKLARI DA YANIMIZA ALARAK DÜNYADAN KAÇTIK VE KENDİMİZE BURADA BİR KOLONİ KURDUK. GALAKTİK BİRLİK YENİ DOĞAN HERKESİ BETRİZE (UYSALLAŞTIRMA) EDİYOR VE KENDİ YÖNETİM İDARESİNE BAĞLI KÖLELER HALİNE GETİRİYORDU.VÜCUDA ENJEKTE EDİLEN BİR MADDE (A13547892561G25R646EW2156DXF216300) İNSANLARIN BİR KISMINI SIÇANLAŞTIRDI. ANCAK ONLAR BU DURUMA İSYAN BAŞLATTIKLARI İÇİN BİZ DE ONLARI YANIMIZA ALDIK. KALAN DİĞERLERİ İSE EŞEK, MAYMUN, DOMUZ VE SIĞIR GİBİ DİĞER CANLILARA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ. SİLÜETİ İNSAN OLARAK KALANLARIN İÇİNE İŞE DOMU VE MAYMUN GENİ YERLEŞTİRİLİP KÖLELEŞTİRİLDİLER. BU PPROJRNİN İLK ONAYLAYICILAR İSE BATI BLOĞU ÜLKELERİ OLDU VE İLK SIĞIRLAŞANLAR YİNE ONLAR OLDULAR.''
''PEKİ BANA NEDEN BİR ŞEY OLMADI.''
''İŞTE BU KEHANETİN BİR PARÇASI. SEN SEÇİLMİŞ OLANSIN VE GİDİP EN TEPEDE DURAN VE BU İŞLERİ ORGANİZE EDEN SIĞIRI BULUP İŞİNİ BİTİRECEKSİN.''
''BU ANLATTIKLARINIZ ÇOK KOMİK AMA.''

TAM O SIRADA OKUDUĞUM DERGİNİN HABERİ GÖZÜMDE CANLANDI.

''YO OLAMAZ.'' DİYE KENDİ KENDİME SÖYLENMEYE BAŞLADIM. GALİBA KADININ ANATTIKLARI DOĞRUYDU. KADINA DÖNEREK '' PEKİ ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ'' DEDİM.
''ŞİMDİ SENİNLE BENİM EVİME GİDECEĞİZ VE BENİ DÖLLEYECEKSİN. KOLONİMİZİN SAF KANLARA İHTİYACI VAR.
HATTA SABAHA KADAR 22 KADINI DAHA DÖLLEMEN LAZIM ÇÜNKÜ SENİ KUTSAL GÖREV İÇİN MALLER SİSTEMİNE YOLLAYACAĞIZ.''

KADINI EVİNE GİTMİŞTİK VE PİYANGODAN 22 KADINLA DAHA ÇİFTLEŞECEĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYDUM. EVDE ÇEŞİT ÇEŞİT LOKUMLAR, BAKLAVALAR VE KUVVET MACUNLARI VARDI. KADIN HEPSİNDEN YEMEM İÇİN ISRAR ETTİ ÇÜNKÜ, SABAHA KADAR ÇOK ÇALIŞACAKTIM. NEYSE PUF YASTUKLARIN ÜZERİNE UZANDIM VE HAFİF BİR ARAP MÜZİĞİ ÇALMAYA BAŞLADI. BİRBİRİNDEN GÜZEL HATUNLAR DANSÖZ KIYAFETLERİYLE İÇERİYE GİRDİLER VE RAKS ETMEYE BAŞLADILAR. TABİ HEYECANDAN UÇUYORDUM. SABAHA KADAR HEPSİYLE ÇİFTLEŞMEK SÜPER BİR OLAYDI. HATUNLARDAN BİRİ YANAŞTI VE PANTOLONUMU ÇÖZMEYE BAŞLADI. ÇIT, ÇIT, ÇIT... TAM SON DÜĞMEDE AÇILIYORDU Kİ YER SARSILMAYA BAŞLADI VE KAN TER İÇİNDE GÖZLERİMİ AÇTIM.

GEMİNİN ÖN PANELİNDE UYUYA KALMIŞ VE ASTEROİD KUŞAĞINA GİRMİŞTİM. KÜÇÜK BİR KAYA GEMİNİN ALTINDAN SÜZÜLMÜŞ VE KORUMA KALKANINA ÇARPMIŞTI. YERİMEDEN DOĞRULDUM VE GEMİNİN MUTFAĞINA GİTMEK İÇİN AYAĞIMI ÖN PANELDEN İNDİRDİM. AYAĞIMI YERE KOYMAMLA BİRLİKTE VICK DİYE BİR SES DUYDUM.

İRİCE BİR KANALİZASYON SIÇANINI EZMİŞ HATTA BARSAKLARINI DIŞARI DÖKMÜŞTÜM.